IKS Jezioro Tarnobrzeg odniósł sukces w Chinach [ZDJĘCIA]

Robert Orzechowski
IKS Jezioro Tarnobrzeg
Z Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobyli dwa medale srebrne w turnieju drużynowym i tytuły Wicemistrzów Świata.

IKS Jezioro Tarnobrzeg odniósł sukces w Chinach

Z Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Pekinie Reprezentacja Polski wróciła do kraju z rekordową liczbą medali. Zdobyli ich aż 10, trzy złote, sześć srebrnych i jeden brązowy medal co daje drużynie Polski trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej całych zawodów po Chinach i Korei Południowej. Udało się naszej reprezentacji wyprzedzić takie potęgi w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych jak Francja, Ukraina czy Turcja.

Dwa medale srebrne w turnieju drużynowym i tytuły Wicemistrzów Świata wywalczyli zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg. Wicemistrzem Świata została drużyna mężczyzn z IKS w klasie 4 „wózki” Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka oraz Rafał Czuper Start Białystok. Natomiast drugi tytuł Wicemistrzów Świata wywalczyła drużyna kobiet w klasie łączonej 9-10 w składzie z Karoliną Pęk IKS Jezioro Tarnobrzeg, Natalią Partyką Szansa-Start Gdańsk, Małgorzatą Jankowską IKS AWF Warszawa oraz Dajaną Jastrzębską Start Katowice.Drużyna mężczyzn w klasie 4 pokonała Australię 3:0, Egipt 3:2 i uległa Korei Południowej 1:3. Drużyna kobiet w klasie łączonej 9-10 w drodze do finału nie odniosła żadnej porażki. W fazie grupowej pokonała 3:1 Turcję, 3:1 Holandię, 3:0 Węgry.W półfinale wygrała 3:2 z Brazylią. Natomiast w finale uległa 2:3 reprezentantkom Chin. Tak nie wiele brakowało do wywalczenia złotego medalu.

Trójka naszych zawodników odniosła ogromny sukces w swoim debiucie w tak dużej imprezie sportowej jaką były Mistrzostwach Świata a dwa srebrne medale wywalczone w Pekinie to doskonała promocja Tarnobrzega, naszego regionu, klubu i sponsorów. Te dwa medale to kolejne medale w dorobku IKS Jezioro Tarnobrzeg a jest ich ponad 200 zdobytych w ciągu ośmiu lat startów zawodników w zawodach krajowych i międzynarodowych.