Wybierz region

Wybierz miasto

  American Honey

  Galaktyka
  Mielec, ul. Al. Niepodległości/7, +48 17 586 20 21

  20:00 Wtorek, 2 maja

  • Brak informacji o cenie

  Szalone love story w reżyserii jednej z najciekawszych reżyserek wspołczesnego kina, nominowanej do Oscara i wielokrotnie nagradzanej w Cannes Andrei Arnold („Fish Tank”). Nowoczesne kino drogi, ktorego młodzi bohaterowie szukają niezależności i wolności.

  18-letnia Star (debiutująca na ekranie Sasha Lane) o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłotni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rowieśnikow, ktorzy wspolnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włoczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitow. Przewodzi im Crystal (Riley Keough, pamiętna z głownej roli w serialu „The Girlfriend Experience”), decydująca o tym, kto zostanie przyjęty do grupy, a kto z niej wyrzucony. Jej najbliższy wspołpracownik – Jake (Shia LaBeouf) – bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspolne przygody na granicy prawa wkrotce przeradzają się w fascynację i uczucie, ktore zostanie wystawione na probę.

  Pełen energii „American Honey” podbił publiczność festiwalu w Cannes. Przez wielu krytykow film Andrei Arnold do samego końca był typowany do Złotej Palmy, ostatecznie otrzymał Nagrodę Jury z rąk Georga Millera. Reżyserka stworzyła wspołczesną opowieść inspirowaną autentycznymi historiami. W rolach drugoplanowych wystąpili debiutanci: młodzi ludzie, ktorych Arnold napotkała na ulicach amerykańskich miast. I to właśnie oni wybrali utwory, ktore złożyły się na ścieżkę dźwiękową (Rihanna, Calvin Harris, Sam Hunt, Lee Brice, Raury, The Raveonettes, Bruce Springsteen).

  „American Honey” to szalona podroż przez Stany z paczką przyjacioł przy dźwiękach ulubionych płyt. To pulsująca emocjami i muzyką opowieść o poszukiwaniu własnej drogi w życiu.

  Czas trwania:
  163
  Gatunek:
  dramat
  Reżyseria:
  Andrea Arnold
  Scenariusz:
  Andrea Arnold
  Obsada:
  Sasha Lane, Shia LaBeouf, Riley Keough, McCaul Lombardi, Arielle Holmes
  Muzyka:
  Earworm Music (supervisor)(including tracks by) Ke
  Data premiery:
  2017-03-31
  Kraj produkcji:
  Wielka Brytania, USA
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  ZSRR, NRD, RPA... Czy wiesz, co to za miejsca? QUIZ