Wybierz region

Wybierz miasto

  Andrzej & Maja Sikorowscy

  Muzeum Regionalne SCK - Pałac Oborskich
  Mielec, ul. Legionów/73, +48 17 586 42 32

  19:00 Niedziela, 26 czerwca

  • Brak informacji o cenie

  Andrzej & Maja Sikorowscy:
  Andrzej Sikorowski to urodzony w Krakowie absolwent Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Piosenki pisze od 40 lat. Jest prawdopodobnie pierwszym w Polsce klasycznym przykładem barda z gitarą. W 1970 roku zdobył I nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie za piosenkę „Nowy rok”. Od 1977 lider zespołu „Pod Budą”, grupy wywodzącej się z kabaretu o tej samej nazwie, funkcjonującego w Krakowie do połowy lat siedemdziesiątych. Autor wszystkich jego tekstow, większości kompozycji. Wspołpracuje także z innymi wykonawcami m.in. z corką, Mają Sikorowską oraz z Grzegorzem Turnauem. Jest także autorem piosenek dla innych wykonawcow, m.in. dla Maryli Rodowicz, Krystyny Prońko, Ireny Santor, Zbigniewa Wodeckiego, Jacka Wojcickiego, Gaygi, Danuty Rinn.

  Maja Sikorowska – krakowska wokalistka, śpiewająca także po grecku. Ma za sobą kilka lat pracy estradowej z zespołem Pod Budą (zadebiutowała w 1995 r. na płycie „Kolędy”, zaś na płycie „Razem” (2001) zaśpiewała w duecie z Anną Treter piosenkę „Stowarzyszenie Rannej Rosy” oraz samodzielnie „Głos z oddali”), a także ze swoim ojcem, Andrzejem Sikorowskim, z ktorym nagrała trzy płyty: „Krakow –Saloniki” (2005 rok, EMI Music Poland – płyta nominowana do nagrody Fryderyka), „Sprawa rodzinna” (2011 rok, EMI Music Poland) oraz okazjonalne wydawnictwo z pastorałkami i kolędami – „Śniegu cieniutki opłatek” (2006 rok). Śpiewa piosenkę literacką, podawaną w rożnych konwencjach – od ballady.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Święta z Kevinem? Obowiązkowo! A co pamiętasz z tego kultowego filmu? QUIZ