Wybierz region

Wybierz miasto

  Habit i zbroja

  Cinema 3D w Mielcu
  Mielec, ul. Powstańców Warszawy/4

  10:00, 18:30 Czwartek, 7 września

  • Brak informacji o cenie

  Film „Habit i zbroja” przedstawia dzieje państwa zakonnego i Rzeczpospolitej Obojga Narodow jako gigantyczną grę strategiczną, w ktorej konkurują ze sobą rożne wartości cywilizacyjne i ścierają się emocje aktorow historii. Scenariusz filmu obejmuje 300 lat, od XII do XVI wieku. Film pokazuje powstanie Zakonu NMP Domu Niemieckiego w Palestynie, a następnie kolonizację ziem pruskich nad Bałtykiem i budowę państwa zakonnego oraz okres jego prosperity. Przedstawia także wielką wojnę zakonu z Rzecząpospolitą w XV wieku, w tym bitwę pod Grunwaldem (1410). Film kończy likwidacja państwa zakonnego na mocy II pokoju toruńskiego (1466) i akces jego mieszkańcow do Rzeczypospolitej Obojga Narodow w tzw. hołdzie pruskim.

  W roli narratora filmu występuje Stacy Keach.

  Czas trwania:
  90
  Gatunek:
  dokumentalny
  Reżyseria:
  Paweł Pitera
  Scenariusz:
  Jan Wróbel, Paweł Pitera
  Obsada:
  Paweł Budzisz, Marcin Wojtaszewski, Marian Młynarski, Zbigniew Pietrucha, Dominik Szczerbowicz, Maciej Rosik, Marek Budzisz, Andrzej Biskupski
  Muzyka:
  Paweł Lucewicz
  Data premiery:
  2017-09-01
  Kraj produkcji:
  Niemcy, Polska, Litwa
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  ZSRR, NRD, RPA... Czy wiesz, co to za miejsca? QUIZ