Wybierz region

Wybierz miasto

  Narodowe Czytanie "Quo vadis"

  Przestrzeń publiczna
  Mielec, ul. Biernackiego E./2

  10:30 - 11:30 Sobota, 3 września

  • Wstęp wolny

  Tegoroczna edycja Narodowego Czytania zorganizowana będzie u podnoża parku leśnego, na drewnianej scenie. Odbiorcy to osoby przypadkowe i zwołane na portalach społecznościowych. Wybrane fragmenty powieści będą czytane przez 3 osoby. Przygotowujący imprezę będą przebrani w stroje rzymskie. Uczestnicy chcący przeczytać wybrany przez siebie fragment otrzymają wieńce laurowe, wykonane przez organizatorow. Zapraszamy także do przyniesienia własnego egzemplarza powieści.

  „Quo vadis” - powieść historyczna Henryka Sienkiewicza, ktora w latach 1895-1896 została opublikowana najpierw w odcinkach w warszawskiej „Gazecie Polskiej” oraz w krakowskim dzienniku „Czas” i „Dzienniku Poznańskim”, a następnie wydana w formie druku zwartego. Premiera „Quo vadis” odbyła się w Krakowie w 1896 r. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt językow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  ZSRR, NRD, RPA... Czy wiesz, co to za miejsca? QUIZ