Wybierz region

Wybierz miasto

  W drodze do Jah

  Galaktyka
  Mielec, ul. Al. Niepodległości/7, +48 17 586 20 21

  19:00 Czwartek, 24 września

  • Brak informacji o cenie

  Gentleman, a właściwie Tilmann Otto, dorastał w Kolonii, a Jamajkę odwiedzał regularnie od 17 roku życia, kiedy to wyjechał na wakacje na Karaiby, pierwszy raz stanął za mikrofonem i od razu zrozumiał, że to właśnie w życiu chce robić. Ojciec dwojki dzieci, związany z Tamiką, ktora śpiewa w towarzyszącym mu zespole Far East Band, uznaje dziś Jamajkę za drugą ojczyznę. Z kolei Albarosie, a właściwie Alberto D’Ascola, wychował się w sycylijskim mieście Marsala, ale w wieku 23 zdecydował się zamieszkać na Jamajce, aby być bliżej kultury Rastafarian. Ten uzdolniony multi-instrumentalista, ktory gra na pianinie, basie, gitarze i perkusji, znany jest w świecie reggae z takich utworow, jak Rastafari Anthem, Kingston Town, Call Up Jah, czy Burnin and Lootin, nagranego wspolnie z Ky-Mani Marleyem.
  Obaj zabierają nas w podroż na Jamajkę, pokazując kraj pełen magii i kontrastow. Towarzyszy nam rownież profesor Carolyn Cooper, analizująca polityczną i kulturalną sytuację na Jamajce, Jack Radics, odkrywający zaskakującą prawdę o reggae, jak rownież jamajska wokalistka Terry Lynn, pokazująca codzienne życie na ulicach gett w Kingston. Jak się okazuje muzyka jest na Jamajce sposobem walki z przemocą, seksizmem i biedą, a ruch Rastafarian to coś więcej niż tylko wiara. Opowiadając o reggae, ten film zadaje jeszcze kilka innych pytań: czym jest wolność dla wspołczesnego człowieka, przeciwko czemu się on buntuje i w jaki sposob radzi sobie w obcym, choć fascynującym dla siebie kraju, ktory staje się dla niego nową ojczyzną.

  Czas trwania:
  92
  Gatunek:
  dokumentalny
  Reżyseria:
  Noel Dernesch, Moritz Springer
  Scenariusz:
  Moritz Springer, Noël Dernesch
  Obsada:
  Luciano, Damian Marley
  Muzyka:
  Beat Solèr
  Data premiery:
  2014-09-26
  Kraj produkcji:
  Niemcy, Szwajcaria
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy wiesz, gdzie lecisz? Rozszyfruj te skróty i nazwy lotnisk! QUIZ