Marcin Sienkiewicz i Radosław Ryzner zwycięzcami VII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej w Pustkowie - Osiedlu

OPRAC.: Monika Sroczyńska
Marcin Sienkiewicz i Radosław Ryzner zostali zwycięzcami VII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej 2021. Zawodnicy walczyli o puchar wójta Gminy Dębica Stanisława Rokosza, dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztofa Lipczyńskiego oraz prezesa Dębickiej Akademii Siatkówki KĘPA Piotra Mazura na obiektach Kompleksu Basenów Zewnętrznych "NEMO" w Pustkowie - Osiedlu.

Do rywalizacji stanęli zawodnicy na co dzień występujących w różnych klubach siatkarskich tj.: AKS RESOVIA, DAS Kępa, MOSiR Jasło, BŁĘKITNI Ropczyce oraz uczestniczący w licznych turniejach Grand Prix Piłki Plażowej.

Turniej rozgrywany był w systemie brazylijskim, w którym dopiero po 2 porażkach drużyna musiała pożegnać się z turniejem. W pierwszej fazie turnieju o zwycięstwie decydował jeden set do 21 pkt, zaś mecze o I i III miejsce były rozgrywane do dwóch setów po 15pkt.

W półfinałach spotkały się pary : Piotr Kulikowski / Paweł Stygar vs Patryk Polek / Tomasz Bochenek oraz Marcin Sienkiewicz / Radosław Ryzner vs Michał Adamczyk / Patryk Bokota. Pierwszy półfinał był niezwykle zacięty i przez długi czas grę prowadziła młoda para Kulikowski / Stygar co było też sporym zaskoczeniem. Młodym zawodnikom nie brakowało determinacji oraz wykazywali się dużą inteligencją w starciu z bardziej doświadczonymi rywalami. Dopiero w samej końcówce seta przydarzyły im się dwa błędy, które to kosztowały ich stratą ważnych punktów a tym samym to faworyci mogli odetchnąć z ulgą i to para Polek / Bochenek mogła awansowała do finału.

W drugim półfinale znana z wielu występów na turniejach plażowych para Sienkiewicz / Ryzner przez cały czas kontrolowała przebieg meczu nie pozwalając parze Adamczyk / Bokota na swobodą i spokojną grę. Bardzo dobra gra w obronie, skuteczny atak oraz praktycznie brak popełnianych błędów sprawił, iż w bardzo pewny sposób mecz zakończył się zwycięstwem i awansem do finału pary Sienkiewicz / Ryzner.

Po kilku minutach przerwy po półfinałach zawodnicy przystąpili do rywalizacji o miejsca I –III. Mecz o trzecie miejsce między parami Kulikowski / Stygar i Adamczyk / Bokota był bardzo jednostronny. Po tym jak w półfinale para Kulikowski / Stygar włożyła wszystkie siły i w pechowy sposób przegrała swój mecz, można było zauważyć znaczny spadek koncentracji oraz skuteczności w grze. Kłopoty rywali perfekcyjnie wykorzystała para Adamczyk / Bokota, która bez przeszkód wygrała cały mecz 2:0 i ostatecznie zajęła III miejsce w turnieju.

Równolegle do meczu o III miejsce, toczyła się batalia o zwycięstwo w całym turnieju. Początek rywalizacji układał się pomyśli pary Polek / Bochenek, która już od samego początku odskoczyła rywalom na kilka punktów. Jednak jak się później okazało to tylko początek pierwszego seta był fragmentem nie najlepszej gry pary Sienkiewicz / Ryzner. Z każdą kolejną akcją starannie odrabiali straty. Widać było wkładane pełne zaangażowanie w każdą zagraną piłkę, determinację zarówno w bloku jak i obronie. Taka gra sprawiła, iż końcówka seta toczyła się już pod ich dyktando dając im zwycięstwo w pierwszej partii. Drugi set okazał się już tylko formalnością. Przy tak dobrej grze para Polek / Bochenek nie mogła nic zrobić i musiała uznać wyższość rywali. Mecz zakończył się zwycięstwem 2:0 pary Sienkiewicz / Ryzner i tym samym to oni zostali zwycięzcami VII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej 2021.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż mimo sportowej rywalizacji przez cały czas trwania turnieju, między zawodnikami panowała przyjazna i luźna atmosfera, która pozytywnie wpływała na zawodników i była okazją do wymiany swoich doświadczeń i nawiązania nowych znajomości. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju oraz gratulujemy osiągniętych wyników. I zapraszamy za rok, na kolejny turniej

- podsumowuje zmagania zawodników Krzysztof Lipczyński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.