Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Planetarium w Grodzisku Mazowieckim już otwarte. Masa atrakcji dla miłośników kosmosu

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Oficjalne otwarcie planetarium w Grodzisku Mazowieckim
Oficjalne otwarcie planetarium w Grodzisku Mazowieckim Facebook / UM Grodzisk Mazowiecki
W Grodzisku Mazowieckim właśnie otwarto nowe planetarium, zapewniając mieszkańcom niezapomniane doznania związane z kosmosem i astronomią. Oficjalne otwarcie grodziskiego planetarium, a dokładniej sali edukacyjnej KOPERNIK, miało miejsce 4 lutego br., przynosząc liczne atrakcje dla wszystkich odwiedzających.

Planetarium w Grodzisku Mazowieckim. Otwarto niezwykły obiekt niedaleko Warszawy

Działające od kilku dni planetarium w Grodzisku Mazowieckim mieści się w Hali Widowiskowo-Sportowej CAiIS na wysokości 28 metrów nad poziomem terenu, gdzie znajduje się kopuła astronomiczna. To właśnie tam, dzięki wysokiej klasy teleskopowi DO-GSO 14″ o ogniskowej 2854 mm z układem optycznym Ritchey-Chretien, odbywają się fascynujące obserwacje nieba. Grodziskie obserwatorium to miejsce, w którym można przybliżyć się do gwiazd, planet i innych obiektów kosmicznych.

Oprócz seansów kina sferycznego 3D, na których widzowie mogą przenieść się w odległe zakątki kosmosu, goście będą mieli okazję doświadczyć innych fascynujących atrakcji. Sala KOPERNIK została wyposażona m.in. w kino sferyczne z projekcją 3D, symulator lotu w kosmos oraz multimedialne stanowiska edukacyjne, które zapewnią zarówno dawkę astro-wiedzy, jak i rozrywkę dla osób w każdym wieku.

Oficjalne otwarcie planetarium w Grodzisku Mazowieckim

Planetarium w Grodzisku Mazowieckim już otwarte. Masa atrakc...

Planetarium w Grodzisku Mazowieckim - zasady zwiedzania

Dla osób indywidualnych, chcących uczestniczyć w obserwacjach, organizowane są Otwarte Pokazy Nieba (OPN-y). Ze względu na limit miejsc, konieczne jest zapisanie się na wydarzenie. Informacje o pokazach pojawiają się na bieżąco na stronie internetowej placówki oraz profilu na Facebooku. Warunkiem przeprowadzenia obserwacji jest bezchmurne niebo, więc w razie złych warunków atmosferycznych wydarzenie może zostać odwołane. Czas trwania pokazu to 60 minut, a koszt uczestnictwa wynosi 10 zł od osoby, płatne w dniu pokazu.

Dla najmłodszych przygotowano również bogatą ofertę zajęć edukacyjnych, opartych na programie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzięki nowoczesnym technologiom, dzieci i młodzież mogą w ciekawy sposób poznać tajniki naszego Układu Słonecznego, zrozumieć swoje miejsce w galaktyce oraz dowiedzieć się więcej o poszczególnych planetach i ich księżycach. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć powierzchnię Słońca przez teleskop słoneczny Lunt LS130MT oraz teleskop SW SolarQuest 70/150, a także założyć specjalne okulary słoneczne, aby bezpiecznie obserwować naszą gwiazdę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto