Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Gorajcu koło Lubaczowa młodzi ludzie z Ukrainy, Białorusi i Polski budowali transgraniczne mosty przyjaźni [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Uczestnicy wizyty w Chutorze Gorajec w ramach Beyond Borders Academy.
Uczestnicy wizyty w Chutorze Gorajec w ramach Beyond Borders Academy. Beyond Borders Academy
Osiemnaścioro uczniów - liderów z Białorusi, Ukrainy i Polski w ramach Beyond Borders Academy (Akademii Ponad Granicami) uczyło się, jak budować transgraniczne relacje w Europie Środkowo - Wschodniej oparte na współpracy i przyjaźni.

Okazją do bezpośredniego spotkania osiemnaściorga młodych ludzi z trzech krajów była wizyta studyjna w Chutorze Gorajec w powiecie lubaczowskim. Tutaj uczestnicy wzięli udział w warsztatach przywództwa i współpracy, lekcji praktycznych oraz grach i wycieczkach edukacyjnych i integracyjnych po Roztoczu.

Beyond Borders Academy to wspólna inicjatywa czterech organizacji

Fundacji Kościuszkowskiej, Fundacji Pogranicze, Stowarzyszenia Folkowisko i Fundacji Szkoła Liderów. Jej celem jest przygotowanie aktywnego środowiska młodych ludzi z Ukrainy, Białorusi i Polski do budowania nowych relacji i współpracy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Uczestnicy mają od 18 do 26 lat, przynajmniej roczne doświadczenie w działaniach na rzecz społeczności lokalnej lub pracy projektowej, są zainteresowani działaniem międzynarodowym, mają poparcie organizacji lub środowiska, na rzecz którego działają; posługują się językiem angielskim na poziomie średniozaawansowanym lub zaawansowanym. Tegoroczną osiemnastkę wybrano spośród ponad 60 zgłoszeń.

Udział w BBA ma ich przygotować do pełnienia ról liderskich, a także do:

  • skutecznego działania społecznego;
  • do wprowadzania zmian w swoich środowiskach;
  • do nowej jakości w działaniu społecznym;
  • do współpracy
  • i współdziałania w regionie Europy Środkowo – Wschodniej.

- Moje życie to różnorodność pasji, napędzana głęboką miłością do muzyki, sztuki i języków. Jako kreatywna dusza zaangażowana w pozytywny wpływ poświęciłam swoje wysiłki na wspieranie projektów dla młodych ludzi i nastolatków, którzy potrzebują pomocy psychologicznej i inicjatyw, które wzmacniają i podnoszą moją społeczność - mówi o sobie Varvara ze Lwowa w Ukrainie.

22-letni Ilya z Białorusi, pomimo młodego wieku, ma już bogate doświadczenie w działalności społecznej. Pasjonat socjolog i aktywista, poświęcony jest walce o sprawiedliwość i równość. Urodzony i wychowany na Białorusi, ukończył licencjat socjologii na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obecnie prowadzi dwa programy magisterskie: Socjologia Polityki Publicznej i Socjologia Cyfrowa. Największy moment jego rozwoju osobistego nadszedł podczas białoruskich wyborów w 2020 roku, które rozpaliły jego odwagę i determinację do walki o bardziej sprawiedliwe społeczeństwo. Białoruskie wybory prezydenckie w 2020 roku zostały oprotestowane przez tamtejszą opozycję jako sfałszowane. W ich wyniku Aleksandr Łukaszenka ponownie został prezydentem Białorusi. W odpowiedzi doszło do zamieszek, brutalnie stłumionych przez służby.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Gorajcu koło Lubaczowa młodzi ludzie z Ukrainy, Białorusi i Polski budowali transgraniczne mosty przyjaźni [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na mielec.naszemiasto.pl Nasze Miasto