Wybory samorządowe 2024 odbyły się w niedzielę, 7 kwietnia. Mieszkańcy w gminie Włoszczowa wybierali w nich swoich reprezentantów spośród kandydatów do rady miasta i gminy. Prezentujemy wyniki wyborów do Rady Miejskiej w gminie Włoszczowa podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Poszczególne komitety osiągnęły następujące wyniki:
Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polskie Stronnictwo Ludowe-Polska 2050 Szymona Hołowni - 38,41 procent, 3259 głosów - 10 mandatów;
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 27,53 procent, 2336 głosów - 1 mandat;
Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Turczyńskiego - 23,76 procent, 2016 głosów - 2 mandaty;
Komitet Wyborczy Wyborców TLW - 7,02 procent, 596 głosów - 2 mandaty;
Komitet Wyborczy Wyborców Michała Kubicza - 1,94 procent - 165 głosów - 0 mandatów;
Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Krotli - 0,88 procent, 75 głosów - 0 mandatów;
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica - 0,44 procent, 37 głosów - 0 mandatów.
Radnymi zostali:
Andrzej Urbański, Grzegorz Dudkiewicz, Marek Gołda, Roman Sybis, Zbigniew Woldański, Czesław Młynarczyk, Zbigniew Pasoń, Michał Szafrański, Dorota Hupa-Rutkowska, Jerzy Wiśniewski - wszyscy Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polskie Stronnictwo Ludowe-Polska 2050 Szymona Hołowni;
Grzegorz Krzywonos, Sebastian Klimczak - obaj Komitet Wyborczy Wyborców TLW;
Piotr Turczyński, Mariusz Latosiński - obaj Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Turczyńskiego;
Karolina Dumin - Prawo i Sprawiedliwość.
Wyniki kandydatów do Rady Miejskiej w gminie Włoszczowa w wyborach samorządowych 2024:
Okręg nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Anna Halina BŁASZCZYK - 24,14 procent, 154 głosy
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
Andrzej Adam URBAŃSKI- 27,43 procent, 175 głosów - uzyskał mandat
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA TURCZYŃSKIEGO:
Bernadetta BASĄG - 10,82 procent, 69 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA KROTLI:
Jacek Paweł KROTLA - 11,76 procent, 75 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MICHAŁA KUBICZA:
Michał Maciej KUBICZ - 25,86 procent, 165 głosów
Okręg nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Stanisław Jan KLAPA - 22,37 procent, 104 głosy
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
Grzegorz DUDKIEWICZ - 47,74 procent, 222 głosy - uzyskał mandat
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA TURCZYŃSKIEGO:
Iwona Barbara MIELCZAREK-LENARSKA - 29,89 procent, 139 głosów
Okręg nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Rafał Stanisław ŻELICHOWSKI - 22,22 procent, 136 głosów
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
Dariusz Jakub GIEROŃ - 16,83 procent, 103 głosy
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TLW:
Grzegorz Marcin KRZYWONOS - 33,17 procent, 203 głosy - uzyskał mandat
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA TURCZYŃSKIEGO:
Agnieszka Edyta ŻAL - 27,78 procent, 170 głosów
Okręg nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Stanisław Adam BUCZYŃSKI - 30,51 procent, 184 głosy
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
Lidia Beata WOJECKA - 22,22 procent, 134 głosy
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TLW:
Leszek Włodzimierz KOTULSKI - 7,79 procent, 47 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA TURCZYŃSKIEGO:
Piotr Marek TURCZYŃSKI - 39,47 procent, 238 głosów - uzyskał mandat
Okręg nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Marian Florian WOJTASIŃSKI - 21,38 procent, 90 głosów
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
Marek GOŁDA - 54,87 procent, 231 głosów - uzyskał mandat
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA TURCZYŃSKIEGO:
Grzegorz Józef STĘPIEŃ - 23,75 procent, 100 głosów
Okręg nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Mariola Zofia KOZA - 22,28 procent, 139 głosów
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
Roman SYBIS - 39,90 procent, 249 głosów - uzyskał mandat
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TLW:
Włodzimierz Henryk KOSOWSKI - 17,63 procent, 110 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA TURCZYŃSKIEGO:
Tomasz Rafał STRĄCZYŃSKI - 20,19 procent, 126 głosów
Okręg nr 7
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Mariusz Łukasz BEŁTOWSKI - 26,68 procent, 171 głosów
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
Zbigniew Władysław WOLDAŃSKI - 37,75 procent, 242 głosy - uzyskał mandat
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TLW:
Patrycja Dominika WRONECKA-ZDRADZISZ - 9,36 procent, 60 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA TURCZYŃSKIEGO:
Tadeusz Bronisław JEDLICZKA - 26,61 procent, 168 głosów
Okręg nr 8
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Michał Marek PIASECKI - 24,36 procent, 124 głosy
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
Czesław MŁYNARCZYK - 47,74 procent, 243 głosy - uzyskał mandat
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
Jan Piotr CUPRIAN - 7,27 procent, 37 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA TURCZYŃSKIEGO:
Waldemar Marek TYLKOWSKI - 20,63 procent, 105 głosów
Okręg nr 9
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Marcin GRABIWODA - 21,15 procent, 110 głosów
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
Krzysztof Stanisław SULIGA - 39,42 procent, 205 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA TURCZYŃSKIEGO:
Mariusz Szczepan LATOSIŃSKI - 39,42 procent, 205 głosów - uzyskał mandat; o jego zwycięstwie - zgodnie z artykułem 443 Kodeksu wyborczego - rozstrzygnęło losowanie
Okręg nr 10
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Justyna WAWRZCZAK - 10,76 procent, 48 głosów
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
Robert Franciszek SULIGA - 18,16 procent, 81 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TLW:
Sebastian Paweł KLIMCZAK -39,46 procent, 176 głosów - uzyskał mandat
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA TURCZYŃSKIEGO:
Mateusz Marcin RUTA - 31,61 procent, 141 głosów
Okręg nr 11
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Marek Józef JASTRZĘBSKI - 31,85 procent, 136 głosów
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
Zbigniew Maciej PASOŃ - 43,56 procent, 186 głosów - uzyskał mandat
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA TURCZYŃSKIEGO:
Ryszard KARPIŃSKI - 24,59 procent, 105 głosów
Okręg nr 12
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Jacek GULDZIŃSKI - 35,81 procent, 241 głosów
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
Michał SZAFRAŃSKI - 64,19 procent, 432 głosy - uzyskał mandat
Okręg nr 13
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Jan Zenon POWĄZKA - 31,57 procent, 233 głosy
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
Dorota HUPA-RUTKOWSKA - 40,65 procent, 300 głosów - uzyskała mandat
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA TURCZYŃSKIEGO:
Sylwia Katarzyna RAJEK - 27,78 procent, 205 głosów
Okręg nr 14
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Karolina Ewelina DUMIN - 40,65 procent, 187 głosów - uzyskała mandat
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
Stanisław KLAPA - 30,43 procent, 140 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA TURCZYŃSKIEGO:
Krystian Marian CYŻOWSKI - 28,91 procent, 133 głosy
Okręg nr 15
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Piotr Mateusz OKSIŃSKI - 39,46 procent, 279 głosów
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
Jerzy Piotr WIŚNIEWSKI - 44,70 procent, 316 głosów - uzyskał mandat
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA TURCZYŃSKIEGO:
Andrzej Artur GIEROŃ - 15,48 procent, 112 głosów
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?