Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu częstochowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu częstochowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu częstochowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- HADRIAN Daniel Piotr: pozycja 1 : 3,9% (2 198 głosów)
- KACZMARZYK Paulina Agnieszka: pozycja 2 : 3,9% (2 198 głosów)
- CZYŻ Robert Andrzej: pozycja 3 : 3,9% (2 198 głosów)
- BERESZYŃSKA Jolanta Maria: pozycja 4 : 3,9% (2 198 głosów)
- PĘDZIWIATR Robert Artur: pozycja 5 : 3,9% (2 198 głosów)
- RATAJ Dorota: pozycja 6 : 3,9% (2 198 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SOCHA Jerzy Wojciech: pozycja 1 : 3,19% (1 795 głosów)
- DYNER Grzegorz Czesław: pozycja 2 : 3,19% (1 795 głosów)
- ŚCIUBIDŁO Krzysztof Mirosław: pozycja 3 : 3,19% (1 795 głosów)
- WILK-OLEJNICZAK Elżbieta Małgorzata: pozycja 4 : 3,19% (1 795 głosów)
- SOBALA Wioletta Ela: pozycja 5 : 3,19% (1 795 głosów)
- WOLNIAK Barbara Agata: pozycja 6 : 3,19% (1 795 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- PARKITNY Jan Adam: pozycja 1 : 1,53% (862 głosów)
- KURKOWSKI Piotr: pozycja 2 : 1,53% (862 głosów)
- KOŚCIELNIAK Joanna Jadwiga: pozycja 3 : 1,53% (862 głosów)
- HEPNER Joanna Bożena: pozycja 4 : 1,53% (862 głosów)
- KUŚ Tomasz Zbigniew: pozycja 5 : 1,53% (862 głosów)
- KOS Martyna Joanna: pozycja 6 : 1,53% (862 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- UJMA Anetta Barbara: pozycja 1 : 3,32% (1 871 głosów)
- RYŚ Maciej Bartosz: pozycja 2 : 3,32% (1 871 głosów)
- MIZERA Weronika Kamila: pozycja 3 : 3,32% (1 871 głosów)
- MUSIAŁCZYK Katarzyna Anna: pozycja 4 : 3,32% (1 871 głosów)
- KIECA Kamil Maurycy: pozycja 5 : 3,32% (1 871 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- GĘBUŚ Urszula Teresa: pozycja 1 : 0,52% (295 głosów)
- KONOPA Adam Lech: pozycja 2 : 0,52% (295 głosów)
- MARZEC Marzena Monika: pozycja 3 : 0,52% (295 głosów)
- SUCHECKI Damian Andrzej: pozycja 4 : 0,52% (295 głosów)
- KONOPA Justyna Maria: pozycja 5 : 0,52% (295 głosów)
- MARZEC Łukasz Michał: pozycja 6 : 0,52% (295 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO:
- CHUDZIK Mieczysław: pozycja 1 : 2,73% (1 536 głosów)
- HRECZAŃSKI Paweł Stanisław: pozycja 2 : 2,73% (1 536 głosów)
- KOTARSKA Agnieszka Joanna: pozycja 3 : 2,73% (1 536 głosów)
- TOLL Wojciech Tomasz: pozycja 4 : 2,73% (1 536 głosów)
- PAWLAK Edyta: pozycja 5 : 2,73% (1 536 głosów)
- PUCHAŁA Beata Maria: pozycja 6 : 2,73% (1 536 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- OSTALSKI Karol Janusz: pozycja 1 : 2,03% (1 142 głosów)
- MACIĄŻKA Magdalena Zofia: pozycja 2 : 2,03% (1 142 głosów)
- KUŚMIERSKI Andrzej Henryk: pozycja 3 : 2,03% (1 142 głosów)
- BĄK-SKWARA Michalina Luiza: pozycja 4 : 2,03% (1 142 głosów)
- MAŁASIEWICZ Katarzyna: pozycja 5 : 2,03% (1 142 głosów)
- BAŁDYGA Edward Michał: pozycja 6 : 2,03% (1 142 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu częstochowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JANOWSKI Maciej Andrzej: pozycja 1 : 3,04% (1 714 głosów)
- WOŹNIAK Katarzyna Ewa: pozycja 2 : 3,04% (1 714 głosów)
- ŚCIGAŁA Zygmunt Stanisław: pozycja 3 : 3,04% (1 714 głosów)
- CHAŁUPKA Teresa: pozycja 4 : 3,04% (1 714 głosów)
- RYDZYKOWSKI Roman Eugeniusz: pozycja 5 : 3,04% (1 714 głosów)
- KUNDZICZ Edyta Urszula: pozycja 6 : 3,04% (1 714 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KUBAT Andrzej: pozycja 1 : 2,86% (1 612 głosów)
- SKORUPA Iwona Ewa: pozycja 2 : 2,86% (1 612 głosów)
- PODSIADLIK-FRĄCZEK Aneta Barbara: pozycja 3 : 2,86% (1 612 głosów)
- GORGÓL Milena Katarzyna: pozycja 4 : 2,86% (1 612 głosów)
- SZCZEPANIK Krzysztof Jerzy: pozycja 5 : 2,86% (1 612 głosów)
- CHMIELEWSKI Tomasz Paweł: pozycja 6 : 2,86% (1 612 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- MINKINA Sławomir Łukasz: pozycja 1 : 0,89% (504 głosów)
- BAŁA Agnieszka: pozycja 2 : 0,89% (504 głosów)
- GALICKI Damian Michał: pozycja 3 : 0,89% (504 głosów)
- REJNOWICZ Adam: pozycja 4 : 0,89% (504 głosów)
- SZYJA Aneta Joanna: pozycja 5 : 0,89% (504 głosów)
- GRUCA Barbara Mieczysława: pozycja 6 : 0,89% (504 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CHĄDZYŃSKI Robert Franciszek: pozycja 1 : 2,65% (1 496 głosów)
- DRAPAŁA Anna Katarzyna: pozycja 2 : 2,65% (1 496 głosów)
- PAWLIK Paweł Dariusz: pozycja 3 : 2,65% (1 496 głosów)
- SZNOBER Anna Maria: pozycja 4 : 2,65% (1 496 głosów)
- KOŁODZIEJCZYK Adrian Marcin: pozycja 5 : 2,65% (1 496 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- ZIĘBACZ Stanisław: pozycja 1 : 0,92% (520 głosów)
- KISIEL Tomasz Piotr: pozycja 2 : 0,92% (520 głosów)
- DUKAT Gabriela Anna: pozycja 3 : 0,92% (520 głosów)
- KOTYNIA Klaudia Ewa: pozycja 4 : 0,92% (520 głosów)
- KAŹMIERCZAK Zbigniew Tadeusz: pozycja 5 : 0,92% (520 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO:
- MORZYK Adam Edward: pozycja 1 : 3,22% (1 814 głosów)
- STEMPIEŃ Cezary Wiesław: pozycja 2 : 3,22% (1 814 głosów)
- BŁASZAK Eulalia Maria: pozycja 3 : 3,22% (1 814 głosów)
- GAJECKA Justyna Agnieszka: pozycja 4 : 3,22% (1 814 głosów)
- GÓRSKA Sylwia Renata: pozycja 5 : 3,22% (1 814 głosów)
- ZASĘPA Tomasz Emil: pozycja 6 : 3,22% (1 814 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- GOLDSZTAJN Andrzej Krzysztof: pozycja 1 : 4,42% (2 492 głosów)
- CHOŁA Iwona Józefa: pozycja 2 : 4,42% (2 492 głosów)
- SZUMERA Dorota Kamila: pozycja 3 : 4,42% (2 492 głosów)
- MAREK Jacek: pozycja 4 : 4,42% (2 492 głosów)
- BŁĘDOWSKI Tadeusz: pozycja 5 : 4,42% (2 492 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu częstochowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PALUTEK Ignacy Jan: pozycja 1 : 6,48% (2 162 głosów)
- CHUDZICKI Mariusz Tomasz: pozycja 2 : 6,48% (2 162 głosów)
- POWROŹNIK Danuta Anna: pozycja 3 : 6,48% (2 162 głosów)
- BACHNIAK Marzena Teresa: pozycja 4 : 6,48% (2 162 głosów)
- PIĄTEK Jarosław Henryk: pozycja 5 : 6,48% (2 162 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SMELA Krzysztof: pozycja 1 : 8,25% (2 753 głosów)
- NABIAŁCZYK Krzysztof Maciej: pozycja 2 : 8,25% (2 753 głosów)
- BREWCZYŃSKA-JEZIAK Magdalena Maria: pozycja 3 : 8,25% (2 753 głosów)
- WASIL Anika Anna: pozycja 4 : 8,25% (2 753 głosów)
- KOSELA Piotr Janusz: pozycja 5 : 8,25% (2 753 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- SZCZYPIOR Damian Dawid: pozycja 1 : 0,98% (327 głosów)
- JANIK Sebastian Mateusz: pozycja 2 : 0,98% (327 głosów)
- SZRAJBER Małgorzata Agata: pozycja 3 : 0,98% (327 głosów)
- NOWAK Tomasz Krzysztof: pozycja 4 : 0,98% (327 głosów)
- PIĄTEK Marzena Bożena: pozycja 5 : 0,98% (327 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- STEFANIAK Jarosław Paweł: pozycja 1 : 1,13% (376 głosów)
- BANASIAK Jolanta Elżbieta: pozycja 2 : 1,13% (376 głosów)
- SMOLAREK Piotr Tomasz: pozycja 3 : 1,13% (376 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO:
- CICHOŃ Włodzimierz Eugeniusz: pozycja 1 : 1,37% (457 głosów)
- SIKORSKA Beata Teresa: pozycja 2 : 1,37% (457 głosów)
- SOKOŁOWSKI Tomasz Marcin: pozycja 3 : 1,37% (457 głosów)
- RAKOWSKA Elżbieta Zofia: pozycja 4 : 1,37% (457 głosów)
- KONIECZKO Robert Tomasz: pozycja 5 : 1,37% (457 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- MELKA Małgorzata Jadwiga: pozycja 1 : 2,25% (751 głosów)
- BAWOR Marek Kazimierz: pozycja 2 : 2,25% (751 głosów)
- KOTYLA Sylwia Agnieszka: pozycja 3 : 2,25% (751 głosów)
- BAUĆ Dominik Robert: pozycja 4 : 2,25% (751 głosów)
- ŚLUSARCZYK Justyna Małgorzata: pozycja 5 : 2,25% (751 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu częstochowskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŁĄGIEWKA Elżbieta Małgorzata: pozycja 1 : 5,25% (1 964 głosów)
- STAWSKI Dariusz Wiesław: pozycja 2 : 5,25% (1 964 głosów)
- ROMANOWSKA Sandra Magdalena: pozycja 3 : 5,25% (1 964 głosów)
- WARYŚ Józef Aleksander: pozycja 4 : 5,25% (1 964 głosów)
- KOPACKI Sławomir Piotr: pozycja 5 : 5,25% (1 964 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- LARA Bożena Maria: pozycja 1 : 4,1% (1 533 głosów)
- ŁAPETA Jarosław Adam: pozycja 2 : 4,1% (1 533 głosów)
- DRÓŻDŻ Karol Tomasz: pozycja 3 : 4,1% (1 533 głosów)
- ŚLIWAKOWSKI Adam Paweł: pozycja 4 : 4,1% (1 533 głosów)
- KRÓL Daria Ewa: pozycja 5 : 4,1% (1 533 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- WŁODARCZYK Barbara Irena: pozycja 1 : 1,42% (530 głosów)
- TROMCZYŃSKA Jolanta Pelagia: pozycja 2 : 1,42% (530 głosów)
- LARA Arkadiusz: pozycja 3 : 1,42% (530 głosów)
- BEDNARZ Ewelina: pozycja 4 : 1,42% (530 głosów)
- SZMIDT Jarosław Ryszard: pozycja 5 : 1,42% (530 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GAŁA Anna Marta: pozycja 1 : 1,44% (538 głosów)
- BEJM Agnieszka: pozycja 2 : 1,44% (538 głosów)
- KACZMAREK Olga Jolanta: pozycja 3 : 1,44% (538 głosów)
- BEJM Kamil: pozycja 4 : 1,44% (538 głosów)
- TOMCZYK Kamil Szymon: pozycja 5 : 1,44% (538 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- KĘPA Robert Józef: pozycja 1 : 1,21% (452 głosów)
- GAJOSEK Marek Bogdan: pozycja 2 : 1,21% (452 głosów)
- WILK Zdzisława Bogusława: pozycja 3 : 1,21% (452 głosów)
- PARZĘCZEWSKA Nina Katarzyna: pozycja 4 : 1,21% (452 głosów)
- KANIOWSKA-ŻUREK Kamila Anna: pozycja 5 : 1,21% (452 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO:
- MIZERA Barbara Maria: pozycja 1 : 1,79% (670 głosów)
- ZASĘPA Zbigniew Jacek: pozycja 2 : 1,79% (670 głosów)
- SIKORSKA Monika Helena: pozycja 3 : 1,79% (670 głosów)
- ZAJĄC Adam Michał: pozycja 4 : 1,79% (670 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- MIARZYŃSKI Jan Marian: pozycja 1 : 5,15% (1 927 głosów)
- MUSIAŁ Adam Edward: pozycja 2 : 5,15% (1 927 głosów)
- TOMASZEWSKA-KUBIK Joanna Ewa: pozycja 3 : 5,15% (1 927 głosów)
- BARTNIK Katarzyna Magdalena: pozycja 4 : 5,15% (1 927 głosów)
- ZIELIŃSKI Przemysław Waldemar: pozycja 5 : 5,15% (1 927 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu częstochowskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KNAPIK Grażyna Krystyna: pozycja 1 : 5,84% (2 941 głosów)
- KNYSAK Robert Grzegorz: pozycja 2 : 5,84% (2 941 głosów)
- MIELCZAREK Bartłomiej Grzegorz: pozycja 3 : 5,84% (2 941 głosów)
- ŚLIWIŃSKI Robert Rajmund: pozycja 4 : 5,84% (2 941 głosów)
- DRÓŻDŻ Barbara Halina: pozycja 5 : 5,84% (2 941 głosów)
- JAKUBCZAK Grażyna: pozycja 6 : 5,84% (2 941 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DZWONNIK Michał Olaf: pozycja 1 : 2,34% (1 178 głosów)
- CAŁUSIŃSKA Magdalena Agnieszka: pozycja 2 : 2,34% (1 178 głosów)
- MAZUREK Dagmara Monika: pozycja 3 : 2,34% (1 178 głosów)
- KAŹMIERSKI Artur Tadeusz: pozycja 4 : 2,34% (1 178 głosów)
- RADUCKI Łukasz: pozycja 5 : 2,34% (1 178 głosów)
- GOŁKOWSKA Katarzyna Agnieszka: pozycja 6 : 2,34% (1 178 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- PRZYBYLSKA Kamila Greta: pozycja 1 : 1,64% (826 głosów)
- SWOŁEK Anna Maria: pozycja 2 : 1,64% (826 głosów)
- GÓRECKA Małgorzata Barbara: pozycja 3 : 1,64% (826 głosów)
- ŁUSZCZYŃSKI Łukasz Piotr: pozycja 4 : 1,64% (826 głosów)
- SZCZERBA Andrzej Władysław: pozycja 5 : 1,64% (826 głosów)
- MOROŃ Sebastian: pozycja 6 : 1,64% (826 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JĘDRASIAK Anna Justyna: pozycja 1 : 1,3% (654 głosów)
- FESZTER Sebastian Jan: pozycja 2 : 1,3% (654 głosów)
- IDZIAK Karolina: pozycja 3 : 1,3% (654 głosów)
- MAGIERSKI Piotr Krzysztof: pozycja 4 : 1,3% (654 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- ŁĘGOWIK Eryk Ludwik: pozycja 1 : 3,49% (1 756 głosów)
- KRZYNOWEK Agnieszka Maria: pozycja 2 : 3,49% (1 756 głosów)
- NOWAKOWSKA Teresa Anna: pozycja 3 : 3,49% (1 756 głosów)
- TUSZYŃSKA Wiesława Sabina: pozycja 4 : 3,49% (1 756 głosów)
- KAŁA Piotr Stanisław: pozycja 5 : 3,49% (1 756 głosów)
- SPIECHOWICZ Mariusz Michał: pozycja 6 : 3,49% (1 756 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- BRZOZOWSKA-CIURA Jolanta Małgorzata: pozycja 1 : 2,5% (1 258 głosów)
- GAWRON Bogusław Marek: pozycja 2 : 2,5% (1 258 głosów)
- KOWALCZYK Aleksandra Ilona: pozycja 3 : 2,5% (1 258 głosów)
- KITALA Stanisław Marek: pozycja 4 : 2,5% (1 258 głosów)
- GLICA Dominik Tomasz: pozycja 5 : 2,5% (1 258 głosów)
- CAŁUSIŃSKA Urszula Marianna: pozycja 6 : 2,5% (1 258 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu częstochowskiego z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WIERZBIŃSKA Edyta Maria: pozycja 1 : 5,17% (1 909 głosów)
- BĄK Tomasz: pozycja 2 : 5,17% (1 909 głosów)
- PLUTA Justyna Wioletta: pozycja 3 : 5,17% (1 909 głosów)
- SKIBA Ireneusz: pozycja 4 : 5,17% (1 909 głosów)
- ZYCH Karol Rafał: pozycja 5 : 5,17% (1 909 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- NOWAK Robert Tomasz: pozycja 1 : 3,58% (1 320 głosów)
- GÓRA Tomasz Rafał: pozycja 2 : 3,58% (1 320 głosów)
- REZLER-SIKORA Katarzyna Anna: pozycja 3 : 3,58% (1 320 głosów)
- RUTKOWSKA Bożena Aneta: pozycja 4 : 3,58% (1 320 głosów)
- CIASTKO Tadeusz Stefan: pozycja 5 : 3,58% (1 320 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- KOŁEK Grzegorz Marcin: pozycja 1 : 2,06% (761 głosów)
- KISIEL Grzegorz Stefan: pozycja 2 : 2,06% (761 głosów)
- ROKITA Jolanta Ewa: pozycja 3 : 2,06% (761 głosów)
- WRÓBEL Karolina Maria: pozycja 4 : 2,06% (761 głosów)
- DORS Waldemar Zdzisław: pozycja 5 : 2,06% (761 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BUKOWSKA Edyta Dorota: pozycja 1 : 1,34% (495 głosów)
- WYPART Wiesław Jan: pozycja 2 : 1,34% (495 głosów)
- KRZESICKA Halina Janina: pozycja 3 : 1,34% (495 głosów)
- SMOLARSKI Wojciech Michał: pozycja 4 : 1,34% (495 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- FOLTYŃSKI Jarosław Eugeniusz: pozycja 1 : 0,62% (229 głosów)
- KOŚCIAŃSKI Dominik Mirosław: pozycja 2 : 0,62% (229 głosów)
- STRUSKA Katarzyna Lidia: pozycja 3 : 0,62% (229 głosów)
- TURCZYN Piotr Włodzimierz: pozycja 4 : 0,62% (229 głosów)
- CUDAK Maria Klementyna: pozycja 5 : 0,62% (229 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO:
- WŁODARCZYK Maria Zofia: pozycja 1 : 2,41% (891 głosów)
- HYLA Roman Ignacy: pozycja 2 : 2,41% (891 głosów)
- JANISZEWSKA Anna Maria: pozycja 3 : 2,41% (891 głosów)
- ZIÓŁKOWSKA Ewelina Marta: pozycja 4 : 2,41% (891 głosów)
- MYSŁEK Waldemar Władysław: pozycja 5 : 2,41% (891 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- JELONEK Gwidon Marek: pozycja 1 : 5,08% (1 874 głosów)
- SYGIT Bożena: pozycja 2 : 5,08% (1 874 głosów)
- MOŻYŁOWSKI Zdzisław Jerzy: pozycja 3 : 5,08% (1 874 głosów)
- WĄSEK Karol Kazimierz: pozycja 4 : 5,08% (1 874 głosów)
- KOLAN Mieczysława Ewa: pozycja 5 : 5,08% (1 874 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu częstochowskiego z okręgu nr 7
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MARKOWSKI Adam Przemysław: pozycja 1 : 4,97% (2 691 głosów)
- PALA Teresa Ewa: pozycja 2 : 4,97% (2 691 głosów)
- WÓJCIK Stefania Agata: pozycja 3 : 4,97% (2 691 głosów)
- STRĄCZYŃSKI Włodzimierz Witold: pozycja 4 : 4,97% (2 691 głosów)
- LESZCZYŃSKI Zbigniew Marek: pozycja 5 : 4,97% (2 691 głosów)
- ADAMCZYK Jolanta Urszula: pozycja 6 : 4,97% (2 691 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- TOMZA Danuta Barbara: pozycja 1 : 3,27% (1 768 głosów)
- DZIURA Marianna Irena: pozycja 2 : 3,27% (1 768 głosów)
- SZYDŁOWSKA Joanna Marzena: pozycja 3 : 3,27% (1 768 głosów)
- STĘPIEŃ Marian Jan: pozycja 4 : 3,27% (1 768 głosów)
- JAWORSKI Władysław: pozycja 5 : 3,27% (1 768 głosów)
- WĄCHAŁA Jacek Dariusz: pozycja 6 : 3,27% (1 768 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- GAWRON Marcin Jan: pozycja 1 : 1,1% (593 głosów)
- WŁODARSKI Hieronim Szczepan: pozycja 2 : 1,1% (593 głosów)
- SIEMION Magdalena Katarzyna: pozycja 3 : 1,1% (593 głosów)
- KNAP Gabriel Andrzej: pozycja 4 : 1,1% (593 głosów)
- GRYGLEWSKA Monika Anna: pozycja 5 : 1,1% (593 głosów)
- LUKS Agata Ewelina: pozycja 6 : 1,1% (593 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SITAK Grzegorz Jacek: pozycja 1 : 1,51% (816 głosów)
- NARKIEWICZ Joanna Paulina: pozycja 2 : 1,51% (816 głosów)
- WAŁACHOWSKI Longin Jan: pozycja 3 : 1,51% (816 głosów)
- BEJM Małgorzata Krystyna: pozycja 4 : 1,51% (816 głosów)
- KURCZEWSKA Monika Agnieszka: pozycja 5 : 1,51% (816 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- MICHALSKA-WIERUSZ Iwona Ewa: pozycja 1 : 1,09% (592 głosów)
- TOMZIK Radosław Tomasz: pozycja 2 : 1,09% (592 głosów)
- DUDEK Jerzy Roland: pozycja 3 : 1,09% (592 głosów)
- GABRYŚ Katarzyna Anna: pozycja 4 : 1,09% (592 głosów)
- KULIK Anna Maria: pozycja 5 : 1,09% (592 głosów)
- FOLTYN Artur Jerzy: pozycja 6 : 1,09% (592 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO:
- NABIAŁEK Włodzimierz Dominik: pozycja 1 : 2,14% (1 158 głosów)
- MANISZEWSKA Marzena Monika: pozycja 2 : 2,14% (1 158 głosów)
- KOWALCZYK Marcin Jan: pozycja 3 : 2,14% (1 158 głosów)
- MATYAS Małgorzata Marzena: pozycja 4 : 2,14% (1 158 głosów)
- KRZENTOWSKA Karolina Jolanta: pozycja 5 : 2,14% (1 158 głosów)
- GREWENDA Mariusz Kazimierz: pozycja 6 : 2,14% (1 158 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- KOSIELAK Monika Anna: pozycja 1 : 2,84% (1 537 głosów)
- SOLAK Janusz Zygmunt: pozycja 2 : 2,84% (1 537 głosów)
- ŚPIEWAK Emilia Zofia: pozycja 3 : 2,84% (1 537 głosów)
- JELEŃ Aneta Anna: pozycja 4 : 2,84% (1 537 głosów)
- ROMAŃSKI Marek Paweł: pozycja 5 : 2,84% (1 537 głosów)
- GASIK Leszek: pozycja 6 : 2,84% (1 537 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?